Ze kwijlt iets over zon en maan
sleept sterren aan, en diamanten
flonkering. Ze morst wat dood
en diep verdriet en schuwt daarbij
de waarheid niet. De waarheid die
zo goed en groot door God
over de wereld uitgestrooid
wordt, fijne sneeuw die liggen
blijft. Ze maakt er ballen van,
een pop, beschrijft met zwarte
kool wat knopen, propt
een wortel in zijn wit
gezicht. Ze heeft een neus
voor dat soort zaken. Alles
wat ze raken kan gaat mis.
Maar iedereen roept
dat het prachtig is
omwille van de vrede.
Ja, mooi is dat toch
vrede. Stil en vredig
spelt ze s, n, e, e, u, w
alsof het kerstmis is.
Dan komt de dood
die eerlijk is,
trekt zijn pistool
en mist.
Benieuwd of het haar nu eindelijk duidelijk is! Het zal wel niet!
Graag gelezen!
jij zeg het
Ik ben een gruwelijk mens Diana. Door en door verdorven. Tot op het bot. Ik ken de bron van alle kwaad en ik laaf mij zelf er dagelijks aan. Ik kan er niet mee stoppen. Vol van haat spuw ik mijn vuur dat alles wat zo teer en breekbaar is, vol schoon -en goedheid, liefde ook, verteert tot as. Meedogenloos houd ik huis. Niets is voor mij veilig. Ik trek soep van het hondje van de buurvrouw. Maak met bijbels mijn barbecue aan. Ik kwets de zwakkeren, aanbid de sterken, ik plaatste zojuist een standbeeld van Jan Holtman in mijn tuin. Je doet er beter aan lieve Diana om niet te reageren. Zoek je eigen weg, volg het kruis. Het teken. Voor iedereen is er een huis. Het mijne in de hel, het jouwe in de hemel. Wanneer ik opgebrand ben zal er vrede dalen over de aarde. Heb nog even geduld en zwijg.
Hallo martin dit schrijf ik jou persoonlijk als laatste, ik heb je gezien, gelezen, bij deze mijn complimenten, als ik in de gelegenheid, zou zijn, dan had ik naar je optredens gegaan, misschien komt het er een keer van, niet voor jou, maar om wat je doe, daarnaast mag je er zijn. We zijn op de goede weg,
mensen zijn verschillend, je kan het niet iedereen naar de zin maken. Besef martin, dat mijn gedichten met hart en ziel, vanuit mijn tenen, doordacht filosofisch, gewikt gewogen, met een diepe inhoud simpel zijn neergezet. Het is mijn stijl, dit ben ik martin. Niet jou smaak dat mag. Jou woorden schat is groter, minder is meer.
Jij hebt mij teleurgesteld, jij wil dat ik hier niet schrijf, dat bepaal jij of Jan niet, waar haal je de arrogantie vandaan.
Deze site is ook opengesteld voor mij ik dicht hier ook een jaar, alleen wat minder.
ik hoop je hier nog vaak te lezen, hoop het ook voor mij
liefs,
Diana Hoogenraad,
Sterker nog: wat mij betreft is “krakatouw” een nieuwe site en helemaal alleen voor jou!
hallo martin nog even, je mag niet vergeten, dat krakatouw er ook voor mij is, ik vind je echt een fijn mens, met wat te vertellen. Ik heb ook mijn verhaal, ik ben echt met hart en ziel aan het dichten. Op mijn wijze, simpel, maar met veel inhoud,
liefs,
“ze morst wat dood” geweldige zin, top!
Het is goed dat je een artikeltje hebt geschreven over de orgaanhandel Diana.
In China is het heel gewoon dat mensen een nier afstaan omdat ze
geen geld hebben om brood te kopen.
Afschuwelijk toch.
Sorry Jan ,ik neem even afstand van je reacties , anders word ik nog gek van je!
Ja ik heb de fotos op je site gezien Diana, prachtig gewoon, vooral jij, helemaal in het wit, zo mooi, je lijkt wel een engel, en zo een prachtig muziekschilderij erbij wat ben je toch een getalenteerde schilderes.
deliZe,
Je hebt helemaal gelijk! En ik ben zo vereerd met het feit dat jouw alziend oog eindelijk een foutje in mijn commentaar heeft
ontdekt! Wat je schrijft is waar en geen leugen! Dat is al winst!
Maar:
Schrijf dan in Godsnaam hetzelfde i.p.v. het zelfde en trachten i.p.v. het trachtten…
Natuurlijk kan Martin iets met jouw advies: negeren en in de wind slaan!
Mijnheer Holtman het is -Poëzie- dat u het woord poëzie nog niet eens goed kunt schrijven is toch al te erg, nota bene u die zoveel kritiek op andere heeft.
hallo Elize, dat maak ik niet vaak mee, ik stel je reactie, dan ook zeer op prijs, ik was vandaag op de kunstmarkt in Dordrecht, veel te zien,
lieve groetjes,
poezie!
Diana, ik ben wezen kijken, je stelt veel aan de orde om over na te denken.
O.a het donorschap.
Ik ben het in deze volkomen met je eens.
Orgaanhandel vreselijk.
Ik geloof dat dit gedicht nogal verschillend opgevat wordt.
Bennie, jij ook bedankt. Ik zal eens kijken naar de teven ik ben benieuwd.
dianahoogenraad.eKudos.nl
hallo martin,
Diana-Hoogenraad.ecudos.nl
ik ben tevenschrijfster, kom maar een lezen
Wetenschap
opinie nieuws
Dan komt de dood die
eerlijk is, trekt
zijn pistool en mist
Dat vind
ik een in de roos
geschoten laatste strofe Martin.
Een witregel ertussen hadden deze woorden nog
beter tot zijn recht laten komen.
Het zelfde geldt voor de tweede strofe.
Ze heeft een neus voor dat soort zaken.
Verder zou ik het trachtten het iets poëtischer neer te zetten.
Het is een advies, zie maar
of je er iets mee kunt, het
blijft natuurlijk jouw gedicht.
Goed van inhoud.
Groetje van eliZe,
en fijne zondag toegewenst
een goed gedicht martin, hoe je het doet is creatief, dat steek ik niet onder stoelen,
Dit vind ik een goed gedicht.
Mooi dat jij er ook eens wat van zegt, Martin, over dat duo-
Duo Wartaal!
Je hebt je mening goed verpakt in een gedicht, niet een onvolmaakt mens bepaalt wat goed of slecht is, ieder mens kijkt in de spiegel van de ander,
een gedicht naar mijn hart,
ik ben er stil van
de slotzin
goed gevonden
ps ik heb je wel begrepen